“Doğu Ekspresinde Cinayet” romanını okuyorsanız, kitabın sayfalarında hangi kahramanın adıyla sıklıkla karşılaşırsınız?

“Doğu Ekspresinde Cinayet” romanını okuyorsanız, kitabın sayfalarında hangi kahramanın adıyla sıklıkla karşılaşırsınız?

“Doğu Ekspresinde Cinayet” romanını okuyorsanız, kitabın sayfalarında hangi kahramanın adıyla sıklıkla karşılaşırsınız? sorusu Kim milyoner olmak ister? adlı yarışma programında sorulmuş bir sorudur. “Doğu Ekspresinde Cinayet” romanını okuyorsanız, kitabın sayfalarında hangi kahramanın adıyla sıklıkla karşılaşırsınız? sorusunun doğru cevabına bakmadan önce lütfen aşağıdaki yorum bölümünden kendi cevabınızı yazabilirsiniz.

“Doğu Ekspresinde Cinayet” romanını okuyorsanız, kitabın sayfalarında hangi kahramanın adıyla sıklıkla karşılaşırsınız?

A. Gregor Samsa

B. Hercule Poirot

C. Jean Valjean

D. Dorian Gray

“Doğu Ekspresinde Cinayet” romanını okuyorsanız, kitabın sayfalarında hangi kahramanın adıyla sıklıkla karşılaşırsınız?

Sorusunun Doğru Cevabı : Hercule Poirot

Gregor Samsa nedir?, Hercule Poirot nedir?, Jean Valjean nedir?, Dorian Gray nedir?

Gregor Samsa ne demektir?, Hercule Poirot demektir?, Jean Valjean demektir?, Dorian Gray demektir?

  Kim Milyoner Olmak İster Yarışması

  Kim Milyoner Olmak İster? yarışma programı, 2011 yılından bugüne kadar Atv kanalında yayınlanmakta olan bir yarışma programıdır. Sunuculuğunu daha önce Kenan Işık ve Selçuk Yöntem tarafından yapılmıştır.

  İlk sunucusu ünlü tiyatro oyuncusu Kenan Işık olan Kim Milyoner Olmak İster, 2014 yılında Kenan Işık'ın geçirmiş olduğu beyin kanaması dolayısıyla Selçuk Yöntem Kim Milyoner Olmak ister yarışma programını sunmaya başlamıştır. 2017 yılında Selçuk Yöntem yerini Murat YILDIRIM'a bırakmıştır. Şu an program Murat Yıldırım tarafından sunulmaktadır.

  Yarışma Sürecinde Geçerli Kurallar Nelerdir?

  Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasıda toplam 12 soru bulunuyor. 2. soruyu görmeye hak kazanan yarışmacılar için 1.000 TL, 7. soruyu görmeye hak kazanan yarışmacılar için ise 15.000 TL’lik baraj soruları yer almaktadır. Yarışmasının yarışmayı kaybetmesi durumunda en son geçmiş olduğu baraj sorusunun ödülünü almaya hak kazanmaktadır. Yarışmacı, çekilmek istemesi durumunda da yine en son tanımlamıştır olduğu sorunun ödülünü almaktadır. Tüm bunlarla birlikte yarışmacılar toplamda 4 joker hakkı sunulmaktadır ve yarışmacı bu jokerlerden 3’ünü dilediği zaman kullanma hakkına sahiptir. 4. joker hakkı olan çift cevap hakkını ise yarışmacı 7. soruyu da bildikten sonra sonra kullanabilmektedir.

  Eski yarışmadan farklı bir yönü olarak yeni yarışmada yarışmacılar “sesli soru” ile karşı karşıya getirilmektedir. Yarışmacı ilk olarak ses kaydını dinletiliyor ve arkasından dinlerken bu ses kaydı ile ilgili sorulan soruya cevap vermesi isteniyor. Söz konusu bu sesli soru, 2. baraj olan 7. soru dâhil olmak üzere ilk 7 soruyu içine alan bölümde yer almaktadır.

  Yarışmada Sunulan Joker Hakları

  Telefon Joker Hakkı:

  Yarışmacının başvuru yaptığı esnada ismini vermiş olduğu 3 arkadaşı içinden dilediği herhangi birini arayıp verilen 30 saniye içinde soru ile ilgili olarak fikir alabilmektedir.

  Yarı yarıya Joker Hakkı:

  Yarışmacının bu joker hakkını tercih etmesi durumunda bilgisayar yanlış olan 2 seçeneği rastgele olacak şekilde çıkarır.

  Joker Hakkı:

  Yarışmacının bu joker hakkını tercih etmesi durumunda seyircilere verilmiş olan el bilgisayarı ile sorunun cevap hakkında bir seçimde bulunurlar. Seyircilerin vermiş olduğu bu cevaplar, grafik olarak yarışmacıya yansıtılır.

  Çift Yanıt Joker Hakkı:

  Yarışmanın eski bölümlerinden farklı olarak yarışmacıya verilen bu joker hakkı sayesinde yarışmacı soruya 2 kez yanıt verme hakkına sahip olmaktadır. Bununla birlikte bu joker hakkını kullanan yarışmacılar çekilemez ve yine bu jokeri yalnızca 7. sorudan sonra kullanma hakkına sahiptirler. Aynı zamanda çift yanıtın kullanımı esnasında verilen ilk cevabın yanlış olması durumunda yanıt gri renk kullanılarak gösterilir.

  Soru ve Ödülleri

  1. Soruyu bilen 500 TL
  2. Soruyu bilen 1.000 TL
  3. Soruyu bilen 2.000 TL
  4. Soruyu bilen 3.000 TL
  5. Soruyu bilen 5.000 TL
  6. Soruyu bilen 7.500 TL
  7. Soruyu bilen 15.000 TL
  8. Soruyu bilen 30.000 TL
  9. Soruyu bilen 60.000 TL
  10. Soruyu bilen 125.000 TL
  11. Soruyu bilen 250.000 TL
  12. soruyu bilen 1.000.000 TL

  En büyük ödül 12. soru ile 1.000.000 TL’dir. Yarışmanın eski versiyonunda 500 Milyar olan ödül, 2005 senesinde paralardan atılan 6 sıfır dolayısı ile 500 Bin YTL olarak değiştirilmişti. Ancak daha sonra YTL’nin adı TL olunca buna bağlı olarak da büyük ödül 500 bin TL adını aldı. Dolayısı ile programın ismi de Kim Beş Yüz Bin İster? adını aldı. Ancak daha sonraki süreçte tekrar yayına giren programda büyük ödül diğer ülkelerde olduğu gibi 1 Milyon TL olarak değiştirildi.

  Leave A Reply